Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Gjykata e Firences e ka dënuar me 10 vite burg, Policia arreston 34 vjeçarin nga Tirana (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Klodjan Troci, 34 vjeç, i kërkuar nga autoritetet në itali për dy vepra penale, është arrestuar sot nga Policia e Tiranës. Referuar njoftimit zyrtar, bëhet me dije se ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Firences me 10 vite burg. Troci është arrestuar përkohësisht, me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë

Specialistët e Seksionit të Kërkimit, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, të shtetasit:

Klodjan Troci, 34 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Firence/Itali e ka dënuar me 10 vjet burg për veprat penale “Tentativë vrasje” dhe “Armëmbajtje pa leje” parashikuar nga Kodi Penal italian. Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img