Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Gjykata e do në burg pas atentatit të Spiro Iljadhit, zbardhet dëshmia e Redian Hadërit: Nuk kam lidhje, isha rastësisht me dy vëllezërit Caushi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Sarandës kërkon “arrest me burg” për Redian Hadërin, i cili së bashku me dy vëllezërit, Andrea dhe Visi Caushi dyshohet se janë personat që qëlluan me armë drejt “Club Orange”, në pronësi të Spiro Iljadhit.

Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg”.

Teksa vëllezërit Caushi janë në kërkim, Hadëri është shprehur se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe të shtënat me armë, porse ka qëlluar rastësisht të ndodhet me vëllezërit Caushi.

Para trupit gjykues ka dalë edhe Luan Obzova, i cili u arrestua në tentativë për t’i vënë flakën “Orange” lokalit të Spiro Iljadhit. Ndaj tij gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi”.

1- Lexo edhe: Të shtëna me armë në një lokal në Sarandë, plagoset biznesmeni dhe një person tjetër
2- Lexo edhe: I plagosuri në Sarandë është pronari i Club “ORANGE” dhe një pushues nga Tirana
3- Lexo edhe: Mbi 20 plumba drejt pronarit të Club “ORANGE”
4- Lexo edhe: Policia e Sarandës “mbyll sytë” për jetën e natës pas orës policore në Sarandë
5- Lexo edhe: Policia zbardh plagosjen te “ORANGE”
6- Lexo edhe: Këta janë dy nga autorët e plagosjes në Sarandë
7- Lexo edhe: FOTO: Këta janë dy nga autorët e plagosjes në Sarandë

Më shumë

spot_img
spot_img