Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata e Apelit shpall vendimin për Xhelal Mziun

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit shpall vendimin për kryebashkiakun e Kamzës, Xhelal Mziun. Pas një sërë seancash, gjykata e ka shpallur të pafajshëm Mziun.

Të pafajshëm janë shpallur edhe Bujar Hoti dhe Akli Loti.

Kryebashkiaku akuzohej për shpërdorim detyre në bashki dhe pabarazi në tendera. Prokuroria ka kërkuar lënien në fuqi të vendimit të Gjyktatës së Shkallës së Parë, por Apeli ka rrëzuar kërkesën e tyre. Dy ditë më parë Mziu u përmend nga ministri i Punëve të Brendshme, Sajmir Tahiri për çështjet pezull me drejtësinë, ndërsa sot drejtësia ka folur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img