Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjykata e Apelit nuk pranon ankimimin e LSI-së, e dërgon gjobën e pezulluar ndaj Erion Veliajt në Administrative

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6830ab212f308f00949acf56b210c3c7

Kolegji Zgjedhor i Gjykatës së Apelit nuk pranon akimimin e bërë nga LSI, për shfuqizimin e gjobës së vendosur nga KQZ, për kryebashkiakun Erion Veliaj. Kolegji ka shpallur moskompetencë për këtë ankimim.

Kujtojmë se, kryebashkiaku Erion Veliaj është gjobitur nga KQZ me 825 mijë lekë të reja për aktivitetet e tij politike, të cilat sipas Kodit Zgjedhor konsiderohen të ndaluara 4 muaj para zgjedhjeve. Mirëpo, kjo gjobë u ankimua nga Veliaj dhe u pezullua.

LSI e ankimoi vendimin e KAS për shfuqizimin e gjobës në Gjykatën e Apelit. Kolegji Zgjedhor i kësaj gjykate që është mbledhur sot ka shpallur moskompetencë. Tashmë ankimimi i partisë së Monika Kryemadhit do shqyrtohet nga Gjykata Administrative e Shkallës së Parë, Tiranë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img