Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Gjykata e Apelit heq masën e sigurisë për Munih Mezini dhe Armand Fezga, le të lirë dy kontrollorët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit të Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitje” për dy kontrollorët, Munih Mezini dhe Armand Fezga.

Për kontrolloren Flora Ndreca,  mbetet në fuqi masa e detyrimit të paraqitjes, pas ngjarjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, ku kontrollorët nënshkruan formularin e paaftësisë në punë, duke pretenduan se vuanin nga stresi që u ishte shkaktuar nga shkurtimi i rrogës prej pandemisë.

Prej më shumë se 48 orë në Shqipëri nuk u shënua asnjë fluturim në zonën e saj ajrore.

Muhin Mezini është supervizor në Shoqërisë “Albcontrol” tek  Aeroporti “Nënë Tereza“, Armando Fezga është supervizor i trafikut ajror dhe Flora Ndreca kontrollore e trafikut ajror.

Më shumë

spot_img
spot_img