Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Gjykata e Amsterdamit lë në burg Arben Frrokun, nisin procedurat e ekstradimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Amsterdamit ka vendosur sot masën e arrestit me burg për Arben Frrokun, vëllain e ish-deputetit Mark Frroku, ndërsa autoritetet holandeze kanë nisur procedurat e ekstradimit të tij drejt Shqipërisë.

Arben Frroku do të vuajë dënimin me burgum të përjetshëm për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. Ai u arratis vetëm pak ditë pasi u shpall i pafajshëm nga apeli i Krimeve të Rënda dhe u arrestua në Holandë pasi i kap me identitet fals.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img