Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata dënon këngëtaren shqiptare pasi shantazhoi futbollistin e Milanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja shqiptare Anita Latifi e bërë e famshme në Gjermani pasi mori pjesë në spektaklin e talenteve të këndimit ‘DSDS’, është dënuar nga gjykata për dëshmi të rreme.

Latifi pretendonte se para tre vitesh futbollisti turk Hakan Çalhanoglu që tashmë luan për Milan, në atë kohë pjesë e ‘Bundesligës’, e kishte kërcënuar të abortonte fëmijën që kishte nga lidhja e tyre e shkurtër. Sipas këngëtares turku edhe e kishte dhunuar fizikisht.

Më vonë në një seancë gjyqësore u zbulua se Anita i kishte kërkuar një përfaqësuesi të Çalhanoglu-s 250 mijë euro për të mos treguar për kërcënimet dhe abortimin e bërë.

Pretendimet e Latifit janë hedhur poshtë nga gjykata e cila ka marrë një tjetër vendim, për të dënuar këngëtaren për dëshmi të rreme. Anita do të jetë e detyruar të punojë 70 orë punë sociale në komunitet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img