Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjykata dënoi me 2 vite burg Adriatik Llallën, reagon Yuri Kim: Kjo tregon se askush nuk është mbi ligjin, ky është dinjiteti i vërtetë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar pas Gjykata e Posaçme dënoi me 2 vite burg dhe sekuestrimin e pasurisë për ish-kryeprojurorin Adriatik Llalla.

Kim shkruan se dënimi i Llallës tregon se askush nuk është mbi ligjin, pavarësisht sa ifuqishëm është, teksa shton se ky është dinjiteti i vërtetë i drejtësisë.

“Më vjen mirë që shoh SPAK të japë gjithmonë e më shumë rezultate. Kjo çështje, e cila përfshin një ish-zyrtar të lartë të ndaluar nga SHBA për korrupsion, tregon se askush, pavarësisht sa i fuqishëm, nuk është mbi ligjin. Kur të gjithë janë të barabartë përballë ligjit, të gjithë kanë dinjitet. Ky është dinjiteti i vërtetë”, shkruan Kim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img