Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Gjykata Administrative vendos për zyrat e FRD-së: Sali Shehu duhet të lirojë godinën!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Administrative ka pushuar çështjen për ankimimin e kreut të FRD-së, Sali Shehu. Gjykata vendosi t’i japë të drejtë Bashkisë së Tiranës dhe të vendosë pushimin e gjykimit në lidhje me kërkesën për sigurim padie të kërkuar FRD.

Më herët Shehu tha në një deklaratë për mediat se Administrativja do e shqyrtonte brenda 5 ditësh kërkesën e tij.

Sot përfundon afati 10 ditor që Bashkia e Tiranës i ka dhënë Frymës së Re Demokratike, për të liruar zyrat.

“Ne kemi dorëzuar kërkesë në Gjykatën e Administrative. Kërkesë e cila u konsiderua nga gjykata dhe do të shqyrtohet në themel. Ne kemi dorëzuar sot edhe padinë për shqyrtimin e kësaj çështjeje në themel. Kjo kërkesë e jona sot, është bashkuar bashkë me masën e sigurisë dhe do shqyrtohet brenda 5 ditëve.

FRD do të ketë rezultate spektakolare. Ne do u dërgojmë shkresë të gjitha institucioneve dhe do bëjmë me dije se jemi në rrugën e ligjit”, tha Sali Shehu, kryetar i FRD.

Zyrat e partisë FRD u bastisën nga policia bashkiake, me pretendimit se zyrat i përkasin Bashkisë së Tiranës.

Policët u përballën edhe me presidentin Ilir Meta, i cili i përzuri me forcë nga zyrat e FRD-së.

Më shumë

spot_img
spot_img