Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Gjobitet avokati i Faruk Ozer, mungon në seanca dhe po zvarrit procesin gjyqësor

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit të Durrësit ka gjobitur avokatin shqiptar të Faruk Ozer.

Bëhet me dije se avokati Klodian Skënderaj ëhstë gjobitur pasi ka munduar nëpër seanca, duke zvarritur kështu procesin gjyqësor.

Avokati është gjobitur me 50 mijë lekë, pasi edhe sot nuk ka qenë pjesë e seancës dëgjimore duke shtyre edhe një tjetër seancë.

Kujtojmë që Ozer u arrestua në Shqipëri në gusht të këtij viti pasi u arratis nga Turqia duke mashtruar dhjetëra mijëra turq, të cilët kishin investuar paratë e tyre në monedhën virtuale “Thodex”, e cila shpalli falimentin. Ozer u largua larguar nga Turqia me rreth 2 miliard dollarë në kriptomonedha duke humbur gjurmët për një kohë të gjatë.

Ai rezultoi se kishte hyrë në Shqipëri nga pika e kalimit kufitar të Rinasit më 20 prill të vitit të shkuar, ndërkohë që dolën dhe pamje filmike nga momenti kur ai u akomodua në një prej hoteleve të kryeqytetit, nga një shtetas shqiptar, i cili ka deklaruar se nuk ishte në dijeni të veprës penale që kishte kryer biznesmeni turk.

Më shumë