Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Gjobiten turistët që bënë sërf në Venecia, “xhindoset” kryebashkiaku: Dy budallenj…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy turistë të cilët bënë sërf në Kanalin e Venecias, janë identifikuar dhe gjobitur nga autoritetet në qytetin italian.

Sipas medieve të huaja, kryebashkiaku i Venecias, Luigi Brugnaro, i quajti budallenj dy turistët që u filmuan teksa po bënin sërf mes varkave. Ai ofroi një darkë në një restorant për këdo që mund t’i identifikonte dy të rinjtë.

“Faleminderit të gjithëve për ndihmën tuaj”, shkroi kryebashkiaku i Venecias në një mesazh në Tëitter, duke shtuar se qeveria e qytetit synonte të padiste turistët dhe të informonte konsullatat e vendeve të tyre për sjelljen e tyre të gabuar.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img