Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Gjobë Berishës për Kuvendin e 11 Dhjetorit? Manastirliu: Aktivitetet e partive s’mund të jenë mbi qytetarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu foli për situatën e Covid-19 në vendin tonë, ku ndër të tjera theksoi se qytetarët po shkelin masat anti-Covid.

E pyetur nëse është vendosur gjobë për Kuvendin e organizuar 2 ditë më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha në stadiumin “Air Albania” për shkak se u shkelën masat anti-Covid, Manastriliu tha se nuk ka dijeni lidhur me këtë rast.

Ministrja u shpreh në “ABC News” se duhen pyetur organet ligjzbatuese, ndërsa shtoi se aktivitetet e partive s’mund të jenë ndaj misionit për të mbrojtur jetën e qytetarëve.

Unë nuk i shikoj aktivitetet me parti, por i shikoj sa këto aktivitete zbatojnë rregullat anti-COVID, për këtë ministria e Shëndetësisë i përkthen në vendime dhe urdhra. Nëse jeni të interesuar mund të evidentoni me qindra raste që janë marrë masat andiminstrative. Sa i përket Kuvendit të 11 dhjetorit duhet të pyesim organet ligjzbatuese, unë nuk ndjek aktivitetet. Aktivitetet e partive s’mund të prevalojnë ndaj misionit që ne kemi për të mbrojtur qytetarin”, tha ministrja.

Më shumë
spot_img
spot_img