Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

GJKKO vendos konfiskimin e pasurive të Moisi Habilajt dhe familjes së tij, PASURIA kap vlerën e 82 milionë lekëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka marrë vendimin për konfiskimin e pasurisë së Moisi Habilajt dhe të familjarëve të tij.

Pronat që do konfiskohen janë të familjes Habilaj, përkatësisht; Ciko, Moisi, Artan dhe Florian Habilajt.

Bëhet me dije se vendimi për konfiskimin e pasurisë së Moisi Habilajt është marrë nga gjyqtarja Irena Gjoka.

Pasuria e konfiskuar kap vlerën e 82 440 285 (tetëdhjetë e dy milionë e katërqind e dyzet mijë e dyqind e tetëdhjetë e pesë) lekë të reja, të ndodhura në Vlorë.

GJKKO ka konfiskuar apartamente, ndërtesa, garazhe, truall, njësi shërbimi, makina dhe pasuri të tjera konkretisht: 8 apartamente, 5 ndërtesa, 5 makina, 1 garazh, 1 truall dhe 2 dyqane.

Moisi Habilaj dhe anëtarë të grupit të tiij janë të akuzuar për trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal.

Grupi kryente trafikun e drogës kryesisht nga deti me anë të peshkarexhave. Kur mbërrinte në Itali droga i shitej disa klaneve mafioze në provincat e Katanias, Sirakuzës dhe Raguzës.

203582089 601582880760979 9156027427359094969 n
202944334 498504557930062 6000227661767427543 n

Më shumë

spot_img
spot_img