Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

GJKKO rrëzon kërkesën e prokurorit të Vlorës, të lidhur me trafikantët, i jep një muaj leje Maksim Sotës të dalë nga shtëpia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar kërkesën e prokurorit të Vlorës Maksim Sota për të ndryshuar masën e sigurisë “Arrest shtëpie”, në të cilën ai është aktualisht.

Sota po hetohet nga SPAK pasi dyshohet se ka lidhje me disa trafikantë droge në Vlorë. Prokuroria Speciale veç “Arrestit në shtëpi” i ka sekuetsurar prokurorit të Vlorës dhe makinën pasi, sipas organit të akuzës, e ka blerë te trafikantët.

Edhe pse nuk ka pranuar kërkesën për zbutje të masës së sigurisë, Gjykata e Posaçme i ka dhënë leje 30 ditë Maksim Sotës që të dalë nga shtëpia, pasi një prej familjarëve të tij është i sëmurë. Prokurori i Vlorës aktualisht është i pezulluar nga detyra dhe për “shpërdorim detyre”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img