Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

GJKKO lë në burg 24 nga 28 të arrestuarit e operacionit “Shpirti”, prokurori dhe ish-polici i Vlorës në “arrest shtëpie”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme ka dhënë 14 masa arrest me burg për të arrestuarit e operacionit masiv kundër grupit kriminal të drogës.

Katër nga të arrestuarit janë lënë në “arrest shtëpie”. Ata janë ish-zv.drejtori i Policisë së Vlorës, Ilirjan Balla, prokurori Maksim Sota dhe dy të arrestuar të tjerë, Zylyftar dhe Artur Krasniqi.

Vijon…

Lista me 28 të arrestuarit:

1-Aleks Memaj (Arrest në burg)

2-Jovan Memaj (Arrest në burg)

3-Aleksandër Neço (Arrest në burg)

4-Shkëlzen Kamberi (Arrest në burg)

5-Benard Tahiraj (Arrest në burg)

6-Marenglen Çaçi (Arrest në burg)

7-Erind Hysomemaj (Arrest në burg)

8-Klajdi Ademi (Hysomemaj) (Arrest në burg)

9-Toni (Elton) Kushi (Arrest në burg)

10-Erion Hoxhara (Arrest në burg)

11-Çezar Gjomemo (Arrest në burg)

12-Saimir Kurti, Drejtor i zyrës së Punës në Bashkinë Kavajë (Arrest në burg)

13-Malton Lleshi (Arrest në burg)

14-Shkëlzen Daci (Arrest në burg)

15-Eltjon Bregasi (Arrest në burg)

16-Paul (Agustin) Deda (Arrest në burg)

17-Hekuran Marku (Arrest në burg)

18-Hamid Seferi (Arrest në burg)

19-Leonidha Sejdiaj (Arrest në burg)

20-Ilir Gaga (Arrest në burg)

21-Luan Zylyftari (Arrest në burg)

22-Geri Zylyftari (Arrest në burg)

23-Erlind Zylyftari (Arrest në burg)

24-Artan Zylyftari (Arrest në burg)

25-Artur Krasniqi (Arrest shtëpie)

26-Ilirjan Balla, shef i Trafiqeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë (Arrest shtëpie)

27-Maksim Sota, prokuror i Vlorës (Arrest shtëpie)

28-Festim Lelaj, ish-efektv i policisë i dënuar për trafik droge

Më shumë

spot_img
spot_img