Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

GJKKO dënon me 8 vite burg Reshat Radhimën, pjesë e grupit të Habilajt që trafikonte kanabis

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka dënuar me 8 vite burg Reshat Radhimën, pjesë e grupit të Habilajve.

Radhima akuzohet për “trafik narkotikësh”, në grup të strukturuar kriminal.

Ai u ekstradua nga Roma në Tiranë në prill të 2019 pasi ishte në kërkim që prej 2 shkurtit 2017, teksa njihet si një nga personat që merrej me trafikimin e kanabisit me grupin e Habilajve.

Në 2019 Radhima kërkoi lirinë dhe hetimin në gjendje të lirë ndërsa kjo kërkesë u rrëzua. Procesi ndaj tij u veçua nga ai i anëtarëve të tjerë mes tyre dhe Moisi Habilaj pasi prej dy vitesh ai ishte në arrati dhe kërkohej nga policia.

Radhima u përgjua teksa bisedonte në 2016 me të hetuarin tjetër Taulant Haxhiraj dhe shqetësoheshin se parcelat me hashash rrezikoheshin nga krimbi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img