Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Gjirokastra zonë e gjelbër, Task-Forca mblidhet në shesh: Hapja risk të madh, tolerancë zero

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3c941861b12c8955a57c8a324e0c6656

Prefekti i qarkut Gjirokastër mblodhi sot në sheshin Çerçiz Topulli trupat inspektuese tē organizuar në task-forcën e të gjithë institucioneve vendore që monitorojnë rreptë masat mbrojtese në të gjitha subjektet qe përfitojne nga lehtësimet.

“Kjo është një situatë e re me risk më të madh pasi fillon lëvizja dhe qarkulimi në disa subjekte prodhimi dhe shërbimi me perqëndrim më të madh te njerëzve”, u shpreh prefekti i qarkut Astrit Aliaj para trupave të rreshtuar nē sheshin qëndror të qytetit. Kjo situatë e hapjes, theksoi ai, imponon tolerancë Zero.

Në trupat e task-forcës përfshihen inspektore te shendetësisë, AKU-se, tatim- taksave të shoqëruar detyrimisht me përfaqësues të Drejtorisë Vendore të Policisë.

Qarku i Gjirokastres vijon të mos ketë asnjë rast me koronavirus dhe për këtë arsye qeveria e ka vendosur në zonën e gjelbër. Kjo situatë e pastërtisë virale falë vjen punës dhe respektimit të rregullave strikte.

“Në këtë betejë të vështirështire me një armik të padukshem, u bejmë thirrje qytetareve, se rregullat nuk duhet t’i respektojme per institucionet ligjzbatuese, por për veten tonë. Ne si ISHSH jemi të vendosur të vijojmë monitorimin strikt për respektimin e regullave kundër kësaj pandemie”, tha pas operacionit kryeinspektori Edi Sinoimeri.

E.S.

95696928_965041720584370_9128140268166447104_n.jpg

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img