Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

‘Gjirokastra rrezikon daljen nga UNESCO’, Berisha ngre ALARMIN

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur alarmin se qyteti i Gjirokastrës rrezikon daljen nga UNESCO.

Duke iu referuar qytetarit dixhital, Berisha shkruan se kalldrëmet e bukura dhe historike të Gjirokastrës po shkatërrohen, sipas tij për t’u zëvendësuar nga rrugica me gurë.

Postimi i plotë i Berishës në Facebook:

Hajnia e narko qeveritareve po perjashton Gjirokastren nga UNESKO!

Shkaterrohen kalldremet e bukura dhe historike te saj per te mbushur xhepat narko pushtetaret. Krim!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z.Berisha!
Kam lindur dhe jam rritur ne qytetin me te bukur ne bote, por qe sot, me shume dhimbje them, eshte shendrruar ne qytetin me te masakruar nga babezia.
Nje projekt nga pushteti I krimit shkaterroi kalldremet e bukura dhe po I zevendeson ne disa rrugica me gure qe nuk kane lidhje me guret e Gjirokastres.
Dhe me e keqja eshte punetoret, Jo mjeshtra ashtu sic e kerkojne kalldremet, punojne sa per te marre diten e punes.
Gjirokastra rreziko daljen nga UNESCO.
Anonim te lutem.

58382913_1256725781154993_6266979505366106112_n.jpg

58374379_1256725787821659_5466662304521125888_n.jpg

57775130_1256725824488322_4944006875277426688_n.jpg

57449473_1256725977821640_6562233299803045888_n.jpg

Më shumë