Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Gjirokastra në errësirë, merr flakë kabina elektrike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një kabinë elektrike është djegur ditën e sotme në Gjirokastër, duke lënë në errësirë 80% të banorëve të qytetit.

Bëhet me dije se mbingarkesa në rrjet ka shkaktuar avarinë. Punonjësit e OSSHEE Gjirokastër kanë reaguar menjëherë dhe janë duke punuar për të rikthyer energjinë e munguar për rreth 1 orë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img