Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Gjirokastër, policia ndalon 37 klandestinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia shqiptare ka ndaluar  në Gjirokastër 37 klandestinë . Arrestimi I tyre u bë në fshatin Glinë, në kohën që e kishin kaluar kufirin me shtetin fqinj Greqinë, nga prej kishin ardhur. Mësohet se klandestinët ishin 21 sirianë, 7 kongolezë dhe  5 nga Eritrea.

Gjendja e tyre shëndetësore aktualisht është e mirë, duke marrë parasysh edhe temperaturat e ulta në këto ditë janari. Policia ka komunikuar për mediet se po punohet me palën greke që të bëhet riatdhesimi i tyre. Nuk është hera e parë që policia në zonën e Gjirokastrës bën arrestime të tilla, të klandestinëve që vijnë nga Azia dhe Afrika.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img