Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E premte, 7 Tetor, 2022

Gjiknuri takim me banorët e zones së ish-divizionit në rajonin nr.5: Votoni në 25 Prill për skuadrën e Vlorës së të ardhmes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndalesa e rradhës e drejtuesit politik të Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri ishte në zonën e ish-divizionit, në rajonin numër 5 të qytetit. Teksa përmendi arritjet e qeverisë gjatë këtyre tetë viteve, Gjiknuri e vuri theksin tek trasformimi i qytetit, i cili tashmë ofron mundësi më të mira për punësimin por edhe për të ardhmen e çdo qytetari. Gjiknuri u tha banorëve se investimet e nisura do të vijojnë edhe më tej në mandatin e tretë të qeverisjes socialiste.

“Të gjithë këtë zhvillim që po ndodh në Vlorë e asociojmë me qeverinë, Partinë  Socialiste dhe Edi Ramën. Vlora ka hyrë në një stad tjetër zhvillimi. Ky qark, këto vite ka parë investimet më të mëdha dhe ka marrë një drejtim, një kthesë e një zhvillim që asnjë nuk mund ta kthejë mbrapsht. Ju e shikoni që Vlora ka një mbështetje solide për PS-në, ne kemi mundësi që  të marrim më shumë vota për të treguar se ne jemi mirënjohës për punët e mira të bëra. Ndaj, mbështetja për Partinë Socialiste nuk ka pse të lëkundet. Qyteti ka një të ardhme shumë të mirë, nuk e kam për të shitur ëndrra këtë, një Vlorë me aeroport, një Vlorë me shëtitoren më të madhe në Mesdhe që shkon deri në  Orikum do të jetë një Vlorë që do të thithë vazhdimisht turistë”, u shpreh Gjiknuri.

Ai theksoi se vlera e aseteve të qytetarëve, e pronave të tyre është rritur ndjeshëm, optimiste do të jetë edhe e ardhmja pas përfundimit të të gjitha investimeve të nisura dhe trasformimit rrënjësor, për ta shndërruar qytetin në  polin më  të  rëndësishëm ekonomik të  jugut të  vendit.

“Ju e shikoni si po rritët vlera e pasurive, kush e mendonte se do të bëhëj Rruga e Lumit të Vlorës, që  do të lidhej krahina me bregdetin, të gjithë e kanë pasur ëndërr. Po bëhet realitet dhe imagjinoni se sa do të rritet zhvillimi. Djemtë dhe nipërit tuaj do të lidhen më shumë me atë  vend, me origjinën. Këto u bënë realitet falë investimeve të Edi Ramës, këto na bëjnë krenar. Vlora është  Qarku që ka potencialet më të mëdha të investimeve në vend, sepse ka bregdetin më të gjatë e një natyrë të mrekullueshme që po ti bësh infrastrukurën dhe investimet do të zhvillohet vet”, insistoi Gjiknuri.

Drejtuesi politik i socialistëve për Qarkun e Vlorës u bëri thirrje banorëve të këtij rajoni të votojnë numri 12 dhe Partinë Socialiste, të votohet për ekipin i cili do të vazhdojë rrugën e nisur drejt Vlorës së të ardhmes.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img