Gjiknuri: Reforma në sektorin elektroenergjitik po krijon mundësi shumëfishimi investimesh

Publikuar tek: ekonomi, më 13:12 12-10-2016 Gjiknuri: Reforma në sektorin elektroenergjitik po krijon mundësi shumëfishimi investimesh

“Reforma e suksesshme në sektorin elektroenergjitik po krijon mundësinë që të shumëfishohen investimet e kompanive publike në prodhim, transmetim dhe shpërndarje të energjisë elektrike”,-deklaroi ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri teksa publikoi shifrat me vlerën prej 24.1 miliardë lekësh nga investimet publike përgjatë këtij viti.

 “Kemi bërë shumë në këto tre vite për të transformuar rrjetin e shkatërruar e të lënë në harresë. Kemi ende shumë për të bërë në përmbushjen e angazhimit për të garantuar furnizim të sigurtë e cilësor me energji për çdo qytetar”,-shkruan Gjiknuri duke u shprehur optimist në lidhje me përmirësimin e mëtejshëm të sektorit elektroenergjitik.

gjiknuri.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089550018310547
array(1) { ["section"]=> string(95) "gjiknuri-reforma-ne-sektorin-elektroenergjitik-po-krijon-mundesi-shumefishimi-investimesh-55925" }