Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Gjiknuri prezanton Edona Bilalin si drejtuese politike të qarkut të Shkodrës: S’do presim zgjedhjet për t’u organizuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka prezantuar më Shkodër drejtuesen politike të PS për këtë qark Edona Bilali. Gjiknuri në këtë takim shoqërohej nga deputeti Blendi Klosi.

Në një deklaratë për media ai u shpreh se PS është një parrti që nuk pret zgjehdjet për tu uganizuar.

Në lidhje me pyetjen nëse PS është e gatshme që t’i ofrojë PD ndryshimet e reformës territoriale që kërkon Basha, ai tha ““Jemi në një proces jo vetëm prezantimi të drejtuesve të rinj, por edhe një analize elektorale që do t’i shërbejë PS. Jemi një parti që nuk do presim zgjedhjet për t’u organizuar por gjatë gjithë kësaj kohe do të bëjmë organizimin e nevojshëm që të përballojmë edhe zgjedhjet vendore edhe ato të përgjithshme. Ky proces është i nevojshëm pavarësisht se mund të ketë mendime të ndryshme sa i përket organizimit, rëndësishme është që ne kemi frymë fituese dhe do vazhdojmë që ta përçojmë këtë frymë kudo”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img