Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Gjiknuri në Indi, fton indianët për investime në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, zhvilloi një vizitë zyrtare në Indi, ku u prit nga homologu i tij dhe Ministri i Jashtëm i Indisë. Qëllimi i vizitës së ministrit, ishte nxitja e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.

Mësohet  se, Gjiknuri zhvilloi një takim me përfaqësues të  Dhomës së Bashkuar të Bizneseve të Indisë, ku foli për mundësitë që ofron Shqipëria për investime dhe mjedisin e favorshëm për investitorët e huaj.

Ndërsa, gjatë takimit me përfaqësues të kompanive më të njohura indiane në fushën e naftës dhe energjisë, ministri u njoh me arritjet e Indisë në këto fusha.  Eksperienca indiane e uljes së humbjeve në rrjetin elektroenergjitikë, si rezultat i masave shtetërore, manaxheriale dhe investimeve ka tërhequr interesin e ministrit Gjiknuri, që është shprehur se kjo praktikë mund të aplikohet edhe në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img