Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

Gjiknuri i ftuar në Kongresin në Washington, takohet me kongresmenin amerikan Robert Adelholt

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ndodhet në Washington, për të marrë pjesë në Kongresin Amerikan për të folur në forumin me temë: “Si të kundërbalancojmë agresionin rus në Ukrainë dhe influencën malinje të Kinës në Europë”.

Në këtë forum marrin pjesë kryeministra, ministra, deputetë dhe liderë të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë vizitës në Kongres, Gjiknuri është takuar me kongresmenin amerikan Robert Adelholt.

“Washington – Me një mik të vjetër timin dhe të Shqipërisë, kongresmenin Robert Adelholt teksa ndodhem në Kongresin amerikan i ftuar për të folur në forumin me temë “Si të kundërbalancojmë agresionin rus në Ukrainë dhe influencën malinje të Kinës në Europë”. Në forum marrin pjesë Kryeministra, Ministra, deputetë dhe lider të vendeve të Ballkanit Perëndimor”, shkruan Gjiknuri.

Më shumë