Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Gjiganti mediatik shkurton qindra vende pune

spot_img

Lajme të ngjashëm

Korporata shumëkombëshe e masmedias dhe informacionit, Thomson Reuters ka njoftuar për reduktimin e 2 mijë vendeve të punës.

Vendimi i drejtorit ekzekutiv, i cili ka njoftuar punonjësit me anë të një letre këtë të martë , prek më shumë se 150 qendra në 39 shtete të ndryshme.

Pjesa më e madhe e vendeve të punës që do të ristrukturohen i përkasin sipërmarrjes, teknologjisë, grupet financiare dhe të riskut.

 

Më shumë
spot_img
spot_img