Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Gjiganti bankar, me degë edhe në Shqipëri, planifikon të shkurtojë mijëra vende pune

spot_img

Lajme të ngjashëm

UniCredit, banka më e madhe e Italisë, po planifikon të mbledhë rreth 13 miliard euro dhe të shkurtojë 14,000 vende pune në dy vitet e ardhshme, në një përpjekje për të rikthyer shëndetin financiar.

albsig

Banka parashikon të përmirësojë borxhin e keq prej 18 miliard euro nga bilanci i saj duke rritur profitabilitetin, raporton Newsbomb.al.

UniCredit gjithashtu planifikon të mbyllë rreth një të katërtën e 3,800 degëve të saj. Aksionet e UniCredit, shëndeti financiar i të cilës është dukshëm më keq se rivalët e saj evropianë, ra më shumë se 5 për qind gjatë këtij viti. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img