Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Gjigandi botëror i udhëtimeve artikull për Shqipërinë, Rama: Agroturizmi, tërheqja më e re turistike e vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b2dfd67b84bafbd411898531841ffd5f

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e një artikulli nga LonelyPlanet dedikuar agroturizmit në Shqipëri.

‘Nga data 8 deri më 10 maj, një koleksion prej gjashtë fermash të reja agroturizmi do t’u hapin dyert vizitorëve për një tërheqje turistike triditore në fshatrat e bukur dhe malorë të vendit.

Si pjesë e projektit “AgroTourism Albania”, kjo tërheqje turistike do të fokusojë fermat që kanë punuar shumë për të zhvendosur aftësitë e tyre nga bujqësia në turizëm duke ofruar eksperienca autentike, ushqime të shkëlqyera, kurse gatimi dhe akomodim në bujtina, të gjitha këto duke e parë Shqipërinë në shijen e saj natyrale’, thuhet mes të tjerash në artikullin e LonelyPlanet,

Bashkëngjitur artikullit Rama shkruan: Mirëmëngjes, dhe me këtë artikull të gjigandit botëror të udhëtimeve, LonelyPlanet, dedikuar agroturizmit në Shqipëri si tërheqja më e re turistike e vendit, ju uroj një ditë të mbarë 

56902434_284738135770220_5500991660290473984_n.jpg

 

 

 

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img