Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Gjesti i veçantë i reperit shqiptar, kërkon të paguajë të gjitha shpenzimet e funeralit për 20 vjeçarin e vrarë në Velipojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vrasja e 20 vjeçarit Musaen Zeneli në Velipojë ka tronditur mbarë opinionin publik në Shqipëri. I riu humbi jetën në ditën e tij të parë të punës, pasi disa pronarë “gangsterë” vendosën të lanin hesapet me njëri tjetrin duke përdorur armët.

20 vjeçari ishte rritur jetim dhe jetonte vetëm me nënën në kushte jo të mira ekonomike, ndaj kishte filluar punë, por pa e ditur se ëndrrat e tij do të shuheshin nga plumbat që as nuk ishin nisur për të.

Në rrjet ka patur postime të shumta që solidarizoheshin me të riun, por njëri prej tyre ishte më i veçantë. Reperi nga Kosova Capital T ka ofruar të paguajë të gjitha shpenzimet për funeralin e 20 vjeçarit, duke parë gjendjen jo të mirë ekonomike të nënës së tij.

“Unë jam gati t`i kryej të gjitha ritualet nëse ka nevojë vetëm të më shkruaj dikush nga familjarët në mesazhe”, ka komentuar reperi në postimin e blogerit Olti Curri.

kjkjkj

Më shumë

spot_img
spot_img