Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

GJESTI HUMAN/ Arnold Schwarzenegger dhuron 1 milion dollarë për të ‘luftën’ kundër koronavirusin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Koronavirusi ka ‘pushtuar’ gjithë botën.

Për shkak të kësaj situate të frikshme të shumtë kanë qenë dhe personazhet e njohura që kanë ofuar shuma të ndryshme parash për të ardhur në ndihmë në këtë situate.

Aktori i famshëm, Arnold Schwarzenegge, ka dhuruar 1 milionë dollarë për të ndihmuar kundër ‘luftës’ së koronavirusit.

Aktori i famshëm që të gjithë e njohim përmes ‘Terminatori’ ka përdorur rrjetet sociale vazhdimisht për t’u bërë thirrje ndjekësve të tij që të qëndrojnë në shtëpi dhe të ndjekin këshillat se si të mbrohemi në këtë periudhe pandemie.

Ai ka bërë të ditur kontriburin e tij nëpërmjet një postim në ‘Instgram’ duke uruar që kjo situatë të kalojë sa më shpejt.

“Asnjëherë nuk kam menduar të ulem në shtrat dhe të ankohem se sa keq janë gjërat, gjithmonë kam besuar që të gjithë duhet të bëjmë pjesën tonë për t’i bërë gjërat më mirë. Kjo është një mënyrë e thjeshtë për të mbrojtur heronjtë tanë të veprimit në vijën e parë në spitalet tona, dhe jam krenar që jam pjesë e saj. Unë dhurova 1 milion dollarë dhe shpresoj që të gjithë ju që mundeni të kontribuoni për të mbështetur këta heronj,” shkruan aktori.

Kujtojmë që deri më tani në rang global 24.110 persona kanë humbur jetën, 537.042 janë të infektuar, ndërsa 123.268 janë shëruar.

91265485_2847975971937611_3038284041561309184_n.png

Më shumë


spot_img
spot_img