Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Gjest prej kampioni, lojtari i TIRANËS mëson vdekjen e gjyshit para ndeshjes dhe nuk e tradhton ekipin për derbin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partizani sërish nuk fitoi përballë Tiranës. Bardheblutë arritën të triumfonin sërish në derbi me dy golat e shënuar nga Redon Xhixha.

Në një prononcim për mediat, trajneri Orges Shehi rrëfeu se një nga lojtarët, Ismajlgeci pak para ndeshjes mori lajmin e hidhur se gjyshi i tij ishte ndarë nga jeta.

Duke lënë pas dhimbjen, kapiteni doli në fushë dhe dha maksimumin për skuadrën e tij e cila triumfoi mbrëmjen e sotme në “Air Albania”.

Vlen për t’u përmendur që derbit të kryeqytetit nuk i mungoj asgjë në këtë takim, duke nisur nga atmosfera e tifozerisë dhe duke vijuar me kartonat e kuq, penallti dhe golat.

Më shumë
spot_img


spot_img