Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Gjermania shkatërron rrjetin ndërkombëtar të trafikantëve, arrestohen 14 persona, trafikuan tonelata kokainë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia gjermane ka arrestuar 14 persona, të cilët dyshohen se janë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që trafikoi tonelata me kokainë në vend.

Lënda narkotike dërgohej nga Amerika e Jugut drejt Gjermanisë, ndërsa dyshohet se në trafik janë të përfshirë 28 persona. Efektivët kanë kontrolluar 40 prona të ndryshme në Gjermani dhe vende të tjera,teksa në hetim janë përfshirë agjentë nga Letonia dhe Spanja.

Në muajin shkurt gjatë 2 operacioneve të ndryshme autoritetet gjermane sekuestruan një sasi rekord prej 23 ton kokainë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img