‘Gjermania s’ka shtretër në spitale’, Pjerin Ndreu tallet me Bashën: Merkel “e paaftë!” Do i kërkojë mendim Lulit se ai ka planin me 5 pika

Publikuar tek: politike, më 19:50 28-11-2020 ‘Gjermania s’ka shtretër në spitale’, Pjerin Ndreu tallet me Bashën: Merkel “e paaftë!” Do i kërkojë mendim Lulit se ai ka planin me 5 pika Pjerin Ndreu

Pandemia e koronavirusit ka goditur shumicën e botës dhe ka krijaur një kolaps në shëndetësi.

Ezaurimi i kapaciteteve spitalore është një problem jo vetëm në Shqipëri, por në shumë vende ku Covid-19 ka goditur fort e pa mëshirë.

Një ndër to është edhe Gjermania, superfuqia e Europës dhe një nga shtetet më të fuqishme në botë. Këtë fakt e ka përdorur për ironi kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu, i cili ka menduar të tallet me kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Ndreu thotë përmes një shënimi në facebook, se Merkel është e paaftë dhe duhet të marrë mendjen e Bashës, si dhe të zbatojë planin e tij me 5 pika për shëndetësinë.  

Screenshot_8_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndër të parët që denoncoi ‘Sterilizimin’, mjeku Artan Koni pjesë e Nismës Thurje: S’ka aparatura dhe shtretër. Spitali t’i bëjë vetë tenderat, jo Ministria e Shëndetësisë
108-vjetori, Tirana përkujton shpalljen e Pavarësisë në Vlorë, Veliaj: Sot s’ka të majtë e të djathtë, por vetëm shqiptarë! Ne dimë të ringrihemi më të fortë »
Article Logic
Execution time: 0.012184143066406
array(1) { ["section"]=> string(139) "gjermania-s-ka-shtreter-ne-spitale-pjerin-ndreu-tallet-me-bashen-merkel-e-paafte-do-i-kerkoje-mendim-lulit-se-ai-ka-planin-me-5-pika-229470" }