Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjermania miraton rregullat e reja, favorizime të shumta për personat që kanë marrë të dy dozat e vaksinës anti-COVID

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjermania ka miratuar masat e reja anti-COVID, ku personat që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës dhe ata që janë shëruar nga virusi do të kenë favorizime të shumta.

Këta pqytetarë do të lejohen rë hyjnë në dyqane dhe ambiente të tjera pa patur nevojë të tregojnë rezultatin negative të testit, ndryshe nga pjesa tjetër e popullsisë.

Ky vendim do të hyjë në fuqi nga dita e dielë dhe do të jetë i vlefshëm në 16 lande. Ndërkohë në gjermani vazhdon me ritme të shpejta vaksinimi i popullsisë, ku çdo ditë rreth 1 milionë qytetarë marrin vaksinën anti-COVID.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img