Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Gjermania kontratë të fshehtë me Rusinë, do të blejë miliona doza të “Sputnik V” edhe pa miratimin e Bashkimit Europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mungesa e sasive të mëdha të vakisnave “Pfizer” dhe “Moderna” ka detyruar gjermaninë t’i drejtohet rusisë për të marrë vaksinën “Sputnik V”.

Sipas mediave ndërkombëtare, shteti i Bavarisë ka arritur një marrëveshje të fshehtë me Rusinë për të marrë miliona doza të vaksinës ruse. Më herët edhe kancelarja Merkel ka deklaruar se Gjermania do të marrë vaksinën ruse kur ajo të certifikohet nga Agjencia Europiane e Barnave (EMA), por duket se Gjermania do t’i marrë dozat e “Sputnik V” edhe pa miratimin e EMA-s.

Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn gjithashtu ka lënë të hapur mundësinë e një marrëveshje të tillë edhe pa përfshirjen e Bashkimit Europian.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img