Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

49-vjeçari gjerman vrau arkëtarin se i kërkoi të vinte maskë, Merkel dënon krimin e rëndë ndaj të riut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e ka quajtur të “tmerrshme” vrasjen e një arkëtari në një stacion karburantesh, nga një nga një konsumator i rebeluar, të cilit i është kërkuar të vendosë maskën teksa ka blerë birrë.

Vrasja e 20-vjeçarit të shtunën, në qytezën Idar-Oberstein, besohet të jetë e para në Gjermani, e lidhur me rregullat e qeverisë kundër koronavirusit.

“Qeveria gjermane dënon në instancat më të larta këtë vrasje të shënjestruar. Neve na vjen keq për vdekjen e këtij të riu, që është qëlluar për vdekje”, ka thënë të mërkurën zëdhënësja e Merkelit, Ulrike Demmer para gazetarëve.

Ndërsa i dyshuari i paidentifikuar, një shtetas gjerman 49-vjeçar, është dorëzuar vetë të nesërmen në polici.

Tashmë ai është arrestuar dhe ka dhënë dëshminë e tij për vrasjen e të riut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img