Gjermani-Francë, publikohen formacionet e dy skuadrave

Publikuar tek: sport, më 20:33 07-07-2016 Gjermani-Francë, publikohen formacionet e dy skuadrave

Gjermania dhe Franca do të përballen në stadiumin ‘The Vélodrome’ të Marseille, duke filluar nga ora 21:00, për të përcaktuar finalisten e dytë të Euro 2016.

Tekniku i Gjermanisë Joachim Low ka befasuar duke mos futur në lojë Shkodran Mustafin në vend të Mats Hummelsit të pezulluar, ku Emre Can do të debutojë për herë të parë. Te Franca nuk ka surpriza.

Gjermania: Neuer – Hector, Höëedes, Schëeinsteiger , Özil, Draxler, Müller, Can, Boateng, Kroos, Kimmich.

Franca: Lloris; Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra; Pogba, Matuidi; Sissoko, Griezmann, Payet; Giroud.

g.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091021060943604
array(1) { ["section"]=> string(59) "gjermani-france-publikohen-formacionet-e-dy-skuadrave-45876" }