Gjerak Karaiskaj: PS s’është parti e re por fraksion i PPSH! Ndërhyn Robert Ndrenika (REPLIKAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:32 13-07-2020 Gjerak Karaiskaj: PS s’është parti e re por fraksion i PPSH! Ndërhyn Robert Ndrenika (REPLIKAT) Kariskaj-Ndrenika

Historiani dhe specialisti i monumenteve të kulturës, Gjerak Karaiskaj  i cili është edhe anëtar i Forumit të Trashegimisë Kulturore, ka bërë një deklaratë të fortë për Partinë Socialiste duke hapur debat në rrjetet sociale.

Karaiskaj, me atë që shkruan le të nënkuptohet se PS nuk është parti e re por fraksion i PPSH-së.

“I vetmi ndryshim qe ka bere P.P.SH. pas viteve '90 eshte lejimi i fraksioneve”, shkruan Karaiskaj teksa është përfshirë me komente edhe aktori i mirënjohur Robert Ndrenika.

“Po të jetë e vërtetë...nuk është gjë e vogël”, shkruan Ndrenika.

“Robert Ndrenika, Jo vetëm që është e vërtetë por P.P.SH-ja me kalimin e kohës u bë akoma me zemërgjerë, nga dy i bëri tre”, i replikon Karaiskaj.

re1.jpg

re.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010504961013794
array(1) { ["section"]=> string(98) "gjerak-karaiskaj-ps-s-eshte-parti-e-re-por-fraksion-i-ppsh-nderhyn-robert-ndrenika-replikat-213698" }