Gjendje e rënduar nga Covid-19 në Greqi, regjistrohen 1667 raste të reja dhe 98 viktima

Publikuar tek: rajon, më 19:27 04-12-2020 Gjendje e rënduar nga Covid-19 në Greqi, regjistrohen 1667 raste të reja dhe 98 viktima Foto Ilustruese

Pandemia e Covid-19 vijon të jetë në nivele të larta në Greqi.  

Sipas Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik, në shtetin fqinj janë regjistruar 1667 raste të reja me koronavirusi, një numër i ulët në krahasim me 24 orë më parë.

Ulje të kurbës ka edhe në atë të viktimave, gjithsesi 98 viktima në harkun e 24 orëve vijon të shqetësojë institucionet shëndetësore në vend.

Numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit në një periudhë 24 orëshe u regjistruan të shtunën e shkuar, kur humbën jetën 121 pacientë.

Situatë e rënduar edhe në spitale, aty ku po trajtohen në terapi intensive 612 qytetarë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjenden 5 varreza në Kizhevak të Serbisë, dyshohet se janë të personavë të vrarë gjatë luftës në Kosovë
Maqedonia e Veriut zonë e kuqe prej Covid-it, 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.012179851531982
array(1) { ["section"]=> string(93) "gjendje-e-renduar-nga-covid-19-ne-greqi-regjistrohen-1667-raste-te-reja-dhe-98-viktima-230204" }