Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Gjendja në veri të Kosovës i kthehet normalitetit, vijon qarkullimi në pikave kufitare Jarinje dhe Bërnjak

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata i është kthyer normalitetit në veri të Kosovës, kështu ka njoftuar policia. Policia njoftoi se rrugët në drejtim të pikave kufitare Jarinje dhe Bërnjak janë liruar për qarkullim.

“Gjendja e sigurisë në pjesën veriore të Republikës së Kosovës, pas largimit të pengesave, lirimit të rrugëve për qarkullim dhe lëvizje të lirë i është kthyer normalitetit, përderisa njësitet policore patrulluese përfshirë ato kufitare vazhdojnë me realizimin e detyrave dhe përgjegjësive ligjore”, thuhet në njoftim.

Të shtunën, më 2 tetor, janë zhbllokuar dy pikat kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak, të cilat lidhin Kosovën dhe Serbinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img