Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Gjendja kaotike nga tërmetet në Shqipëri, reagon Ambasada gjermane: Jemi tronditur edhe ne

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71e9df41f8f8d9cea867c5917cf49ea4

Ambasada gjermane në Tiranë ka reaguar për tërmetet dhe gjendjen kaotike në Shqipëri.

Në një postim në Facebook, Ambasada deklaron se janë po aq të tronditur sa edhe shqiptarët, ndërsa na uron që ta kalojmë shpejt këtë tronditje dhe pasojat e tij.

“Tërmetet e fundjavës na tronditën gjithashtu ne dhe ambasadën tonë. Mendimet tona shkojnë tek gjithë shqiptaret dhe shqiptarët të cilët janë lënduar ose shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar rëndë. Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt këtë tronditje dhe pasojat e tij”, shkruan Ambasada.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img