Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Gjendet thuajse 1 ton drogë e braktisur në Vlorë

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës ka gjetur në gjirin e Blastarit në Vlorë një sasi të konsiderueshme prej 700 kg droge.

Mësohet se droga ishte e fshehur nëpër çanta në breg të detit.  

Sipas policisë së Vlorës dhe sasia e madhe e drogës  është e gatshme për tu trafikuar në drejtim të Italisë apo Greqisë.

Droga është gjetur në vendin e quajtur Deport ne Gjrin e Bristanit. Pranë magazinës janë gjetur edhe mushka të cilat janë përdorur për transportin e drogës nga zona të tjera në këtë magazinë.

Ndërkohë ende nuk ka persona të arrestuar.


Më shumë