Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Gjendet një skelet i copëzuar në Tiranë, ja kujt dyshohet se i përket

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjendet nga bariu një kufomë e skeletizuar në Tiranë, në malin e Dajtit në zonën e Tujanit.

albsig

Skeleti është i copëzuar nga gurët dhe rrëshkitja e dheut ndërsa policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes ku po bën kqyrjen.

Dyshohet se skeleti i përket një turisti të humbur para 4 vitesh në zonën e Dajtit dhe se i përket një moshe të madhe. Megjithatë, grupi hetimor do të zbardhë më shumë detaje në vazhdim  rreth kësaj ngjarjeje.

Policia njofton paraprakisht se:

Më datë 05.06.2016, në shpatin e malit të fshatit Shkallë-Tuja, është gjetur një kufomë e skeletitizuar, dyshohet të jetë moshë e madhe. Nga hetimet paraprake dyshohet se ka gjetur vdekjen rreth 3-4 vjet më parë.
Grupi hetimor në vendin e ngjarjes po punon për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes. 
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img