Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Gjendet një makinë e djegur në kufi me Greqinë, dyshohet se e përdorën vrasësit e 40-vjeçarit në Ksamil

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një makinë e djegur është gjetur pranë kufirit me Greqinë, dhe dyshohet se është përdorur nga vrasësit e 40-vjeçarit Gramoz Memaj pak ditë më parë në Ksamil.

Makina është tip “Ford” dhe është gjetur pranë vendit të quajtur Kataeto, në Bashkinë e Konispolit.

Dyshohet se kanë qenë 4 persona që kanë marrë pjesë në atentatin ndaj Gramoz Memajt. Ata studiuan lëvizjet e tij dhe e pritën deri sa arriti në derë të banesës. Memaj u ekzekutua me breshëri plumbash.

Ai ishte pronar i një lokali të marrë me qira në Sarandë dhe nuk njihej si problematik në zonë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img