Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjendet një gomone në Vlorë, dyshohet se është ajo që tentoi të trafikonte 50 klandestinët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

795c0be2fb47ed59938193584a44b796

Është gjetur sot një gomone në det në Vlorë.

Gomonia që është gjetur në det është përdorur për të trafikuar klandestinë. Dyshohet që gomonia është ajo me të cilën u tentuan të kalonin 50 klandestinë nga Vlora drejt Italisë.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po kontrollon gjithë zonën.

Kujtojmë që me 9 janar në grykëderdhjen e Vjosës u shpëtuan 50 sirianë nga një gomone që po mbytej. Klandestinët ishin nisur me gomone në Itali, por për shkak të motit të keq për tre orë ata kanë qenë të bllokuar mes dallgëve me madhësi mbi 5 ballë.

Ata kanë lëshuar sinjanlin ‘sos’ dhe më pas kanë telefonuar policinë, e cila ka mbërritur në kohë duke evidentuar kështu tragjedinë që mund të kishte ndodhur.

142305127_160837272260044_3191218018334805108_n.jpg142282097_404573337495809_3871264226547569238_n.jpg142479377_475124933650259_939937570663586539_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img