Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Gjendet në mes të Tiranës një BOMBË me peshë 500 kg, e Luftës së Dytë Botërore

spot_img

Lajme të ngjashëm

89686fccaa16db12905a99bf932314ed

Një bombë me peshë 500 kg, e Luftës së II Botërore, u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet.

Ajo u zhvendos në poligonin e Bizës, ku u demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt.

Lajmin e bëri të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Forcat tona xheniere, të cilat pas pak javësh festojnë 100 vjetorin e krijimit, rikonformojnë se FA janë etalon i përkushtimit dhe profesionalizmit.

Një bombë me peshë 500 kg, e Luftës së II Botërore, u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet dhe djemtë tanë të xhenios e zhvendosën në poligonin e Bizës, ku u demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt”,- shkruan Xhaçka.

bomba_1.jpg

Më shumë

spot_img