Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Gjendet në Lanë arma e atentatit që vrau dy të rinj dhe plagosi një tjetër, policia heton në tre pista (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0ab83b6c8b3be499d52000e4dac69207

Gjendet në Lumin e Lanës automatiku i përdorur nga autori i krimit të mbrëmshëm tek “Ish ekspozita”. Arma dyshohet se është hedhur kur autori ka kaluar nga njëra anë në tjetrën. Arma është gjetur nga polumbarët por ende nuk janë kapur autorët e vrasjes së dyfishtë. Ndërkohë po kërkohet edhe arma tjeter tip pistoletë nga e cila janë gjetur 6 gëzhoja. Autorët dyshohet se janë dy dhe kanë qenë të maskuar në momentin e vrasjes së dyfishtë. Aurora Oskian dhe Kevin Rugova mbetën të vdekur ndërsa po dilnin nga një lokal në rrugën “Ramiz Kovaçi”. 

Ata ndodheshin si pasagjerë në automjetin tip “BMW” me targë AA 678 JS, të shoferit, Elvis Gaçaj 40 vjeç i cili ka mbetur i plagosur. Me ta ka qenë edhe shtetasja me iniciale E.Gj., e cila nuk është dëmtuar nga plumbat dhe është shoqëruar në ambientet e policisë.

Policia po heton në 3 pista lidhur me ngjarjen e mbrëmshme. Pista e parë për pazaret e prishura të drogës, pista e dytë :shënjestra ka qenë Elvis Gacaj dhe pista e tretë ndonjë përfshirje në pastrim parash, kjo pasi në çantën e Aurora Oskian janë gjetur sasi të mëdha lekësh të tërhequra nga banka.

Lexo edheSi u vranë në atentat dy të rinjtë dhe si shpëtoi një i tretë te “Ish-ekspozita”, njoftimi i policisë

Më shumë

spot_img
spot_img