Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Gjendet në Frakull një predhë e Luftës së Dytë Botërore, peshon 3 kuintal

spot_img

Lajme të ngjashëm

588620cf2d00d0289fce2d0be28a211a

Një predhë e Luftës së Dytë Botërore është gjetur në zonën afër liqenit të Frakullës së Madhe në Fier.

Mësohet se predha 3 kuintalëshe është gjetur nga banorët të cilët më pas kanë lajmëruar Ministrinë e Mbrojtjes.

Mësohet se predha peshon 3 kuintal dhe është 129 cenitmetra e gjatë.

Menjëherë pas marrjes së informacionit forcat e ushtrisë kanë rrethuar zonën ku ndodhet predha.

 

Më shumë

spot_img