Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Gjendet i vdekur regjisori ukrainas në afërsi të Kievit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Regjisori dhe fotoreporteri Maksym Levin, i cili u zhduk gjatë  kryerjes së detyrës në 13 mars, në rajonin e Kievit, është gjetur i pajetë.  Lajmi u bë me dije nga Prokuroria e Përgjithshme, njofton Instituti për Media.

“Trupi i fotoreporterit u gjet në fshatin Huta Mezhyhirska, rrethi Vyshhorod. 

Sipas informacioneve paraprake, Maxim Levin i paarmatosur u vra nga ushtarakët e forcave të armatosura ruse.  Policia gjeti trupin e fotoreporterit më 1 prill.

Prokuroria e Rrethit Vyshhorod po zhvillon procedim penal për shkelje të ligjeve dhe zakoneve të luftës.  

Më shumë
spot_img
spot_img