Gjendet i vdekur në shtëpi biznesmeni rus, kritik i Putin

Publikuar tek: bota, më 17:47 13-03-2018 Gjendet i vdekur në shtëpi biznesmeni rus, kritik i Putin Nikolai Glushkov

Një biznesmen rus në arrati është gjendur i vdekur në apartamentin e tij në Londër në rrethana misterioze.

68-vjeçari Nikolai Glushkov u gjet i vdekur nga miqtë dhe familjarët. Ai ishte mik i oligarkut rus Boris Berezovsky.

Glushkov punoi në vitet ‘90 për kompaninë ajrore shtetërore ruse Aeroflot si dhe për kompaninë e Berezovskyt LogoVAZ. Pas përplasjes së oligarkut rus me Putin dhe arratisjen e Berezovskyt në Londër, Glushkov u dënua me katër vite burg për pastrim parash.

Glushkov u arratis në Londër në vitin 2004 ku iu dha azil politik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një grua për herë të parë në krye të CIA-s , kush është Gina Haspel, ekspertja e torturës
Pas 30 vitesh, tabloidi gjerman merr vendimin e rëndësishëm: STOP… »
Article Logic
Execution time: 0.011544942855835
array(1) { ["section"]=> string(63) "gjendet-i-vdekur-ne-shtepi-biznesmeni-rus-kritik-i-putin-113146" }